54031, Україна, Миколаїв, ПОТЬОМКІНСЬКА 16

bfvykhod@gmail.com
Маємо приємну новину!
⛵️ С жовтня планується продовження гуманітарного проекту, а саме — «ІНТЕГРОВАНА ГУМАНІТАРНА ВІДПОВІДЬ В УМОВАХ ВІЙНИ ТА ПІСЛЯВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ», який ММБФ «Вихід» впроваджував з червня по серпень.
♻️ Впродовж двох днів партнери та виконавці проекту майже з усіх регіонів України з захопленням розповідали про виконання його пілотної чистини у своїх громадах, про складності, які довелося вирішувати та ділилися досягнутими успіхами в реалізації саме міні-грантів. Обмін досвідом допоміг і нашій команді розширити своє бачення можливостей для громад в тематиці проєктів та інших питаннях.
📑 В спільних обговореннях виникли дуже корисні ідеї та напрями для подальшого впровадження проекту. Наприклад – написати методичний матеріал для отримувачів міні-грантів та умовах їх впровадження, ведення документації та звітності.
🫶 З надією дивимося у майбутнє, тому що отримали велике задоволення від можливості допомагати людям та громадам в цей непростий час.

Історія переселенців Інни Зайцевій Таміли Дарейко

💣💣 — Нас довго обстрілював ворог. Влучення були і в двори, і в будинки, горіли як автомобілі так і будівлі. А потім люди вже зібралися і стали думати, що треба звідси якось вибиратися, бо за нами ніхто не приїжджає, ніхто нічого не пропонує, допомоги чекати нема звідки. Перші, хто наважилися, пішли пішки. Бачимо — ніби нормально. Потім вже автомобілями почали виїжджати. Людей стали потрохи самі односельці вивозити, а нам довелося добиратися пішки до Засілля, — зітхаючи, говорить Інна Зайцева з села Благодатне Миколаївського району. — Після прийняття рішення залишити село, ми вибралися з погреба, взяли сумку з документами і сіли в автомобіль. Нас вивозило 5 машин, якими вдалося лише трохи проїхали, а потім змушені були вийти з них, бо знову почали над нами літати снаряди, і далі довелося добиратися пішки. Ми не знали що там робиться на дорогах, бо тиждень жили у погребі. Слава Богу вибралися! — А з Засілля вже автобус нас вивозив до Миколаєва. Це був сільський шкільний автобус, вже побитий, без вікон… Усю дорогу молилися, аби вдало доїхати.
🏘 28 березня внутрішньо переміщені з села Благодатне нарешті приїхали до Миколаєва і Червоний Хрест почав займатися їх облаштуванням. Так чимало людей з цього села опинилися у шелтері.
🚱 — Ми ще місяць протрималися у селі, але більше вже не мали сил. Змушені були відпустити худобу – корів, свиней. А їм, бідним, навіть нікуди було піти, щоб напитися води, ні річечки, ні ставочка поруч немає — це щоб ви розуміли. І в нас не було можливості чим корів навіть напоїти… І де вони?… Їх вже давно, мабуть, немає… Нам неможливо було з погребу вийти, тому що постійно обстрілювали, – додає односельчанка Інни Таміла Дарейко.
👨‍👩‍👦‍👦 У шелтері живуть по дві сім’ї у кімнаті. У Таміли чоловік на війні, а вона з трьома дітьми — 2, 6, 11 років вже п’ять місяців проживає в одній кімнаті з сім’єю сестри. Інна теж має трьох дітей 8, 13, 14 років і також живуть у кімнаті разом з сім’єю з їхнього ж села – жінки, діти, чоловіки, всього вісім осіб. Переживають як в таких умовах навчатися дітям…
🏡 — Все є – і ліжка, і їжа…, але за 5 місяців так до дому хочеться – сил вже немає, — важко зітхаючи декілька разів повторює Таміла.
🏡 Хочемо побажати якомога скоріше всім повернутися додому, а нам скоріше звільнити наші землі від ворога!
🍚 Завдяки програмі World Food Programme та партнерській організації ГО «Суспільного Здоров’я та Позитивних Дій «Час Життя», з якою багато років співпрацює ММБФ «Вихід», надходить гуманітарна допомога для нашої організації. За це висловлюємо щіру подяку від імені усіх клієнтів! З червня по кінець серпня 480 осіб з різних проєктів вже отримали її.
🤝 Осторонь не залишився Начальник Інгульського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Іванко Віталій Георгійович з яким фонд «Вихід» плідно співпрацює вже багато років.
🍚 Від імені ММБФ «Вихід» висловлюємо слова подяки Віталію Георгійовичу Іванку, що не стоїть осторонь до людей, які опинилися в складних життєвих обставинах та завжди допомагає їм стати на шлях виправлення. Так усі сумісні клієнти служби пробації та фонду отримали підтримку у вигляді продуктового гуманітарного набору.
🤝 Співробітники фонду впевнені, що взаємна підтримка і розуміння один одного серед усіх партнерів в будь якій ситуації та в будь який час продовжуватиметься і надалі на користь наших підопічних.
✅ — Сам факт того, що в цей воєнний час 16.09.22 засідання Миколаївської обласної координаційної ради з питань протидії туберкульозу, наркоманії та ВІЛ-інфекції/СНІДу відбулося – це вже подія, — сказав заступник голови координаційної ради Ігор Поляков.
🎙 Під час свого виступу директорка ММБФ «Вихід» Олена Горячева розповіла про результати діяльності дев’яти існуючих проектів. Успіхи досягнуто завдяки чудовій команді, яка майже у повному обсязі перебуває у Миколаєві і з відданістю працює на добробут усіх людей, які зараз проживають у Миколаївській області. Розповісти про усі ці проекти в одному коротенькому пості не можливо про них ми регулярно доповідаємо. Приємно, що фонду побажали успішно виконати взяті на себе зобов’язання і ми обіцяємо, що докладемо максимум зусиль для цього.
📜 Єдине, що попросили у членів координаційної ради так це — посприяти ММБФ «Вихід» у підписанні МЕМОРАНДУМУ про співпрацю з військовою адміністрацією Миколаївської області щодо допомоги мешканцям територіальних громад в умовах війни та післявоєнної відбудови.
♻️ Також розглядалося багато інших питань, зокрема:
✅ розширення доступу до препарату налоксон,
✅ доступу до ПРЕконстакної профілактики ВІЛ,
✅ питання документального підтвердження, що людина знаходиться на програмі замісної підтримуючої терапії,
✅ рішення питань щодо виявлення та лікування гепатитів В і С,
✅ наявність нових чутливих тестів ДНК та можливості їх використання у випадках насильства.
🙏 ММБФ «Вихід» щиро дякує організаторам та всім учасникам за можливість інформувати громадськість про його діяльність, а також розраховуємо на підтримку щодо нашого запиту про допомогу в підписанні меморандуму співпраці в умовах війни та післявоєнної відбудови.

Історія переселенкі Катерини Потаринової

👨‍👩‍👧‍👦 — Я, Потаринова Катерина з міста Первомайська Луганської області, разом з сім’єю проживаємо у Миколаєві з 2014 року. У мене з чоловіком двоє маленьких діток, 10 та 8 років, з якими жили в санаторії-профілакторії «Знання», що знаходиться у Корабельному районі. 24 березня туди прилетів снаряд і від вибухової хвилі в приміщені повилітали усі вікна. Було дуже холодно і нам запропонували через Миколаївське Обласне Товариство Червоний Хрест переїхати до цього шелтера, – розповідає Катерина, переселенка з багаторічним стажем життя без рідного дому.
📲 — Живемо усі четверо в окремій кімнаті, але є складнощі, звичайно – відсутність розеток, наприклад, телефон залишити не можливо щоб зарядити, незручні ліжка. Але все це можна пережити, якби вже не ці прильоти та війна. Ми думали зняти квартиру, але це дорого. Тих грошей, що отримую на дітей по 3 тисячі не вистачає на все, – продовжує луганська переселенка.
🧳 Катерина розповідає, що багато сімей виїхало з Миколаєва та цього шелтеру – хто куди – хто в Італію, хто до Польщі, допомагали переїхати, в першу чергу тим, у кого багато дітей.
Сама ж хочe залишатися з чоловіком до того часу, коли його можуть призвати на військову службу. Розповідає, його поки що не викликають до військкомату. Але, якщо чоловіка заберуть на війну, то тоді може і збереться виїхати в іншу країну.
🏡 Але більш за все Катерина мріє щоб закінчилася ця безглузда війна і вона з сім’єю зможе повернутися ан рідну луганщину. І ми від всієї душі бажаємо їм цього якнайшвидше.
🛒 В рамках проекту «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення», який реалізується фондом «Вихід» сім’я Катерини отримала подарунковий сертифікат на придбання продуктів харчування та господарські товари, за що висловила нам велику подяку.

Історія переселенкі Олени Олійник

👨‍👩‍👧‍👦 — Ми з чоловіком Олександром, двома дітьми та моїм батьком — інвалідом першої групи по зору в цьому шелтері з 16 березня, – говорить Олена Олійник, переселенка 26 років, мешканка села Новогригорівки Шевченківської громади Вітовського району Миколаївської області.
🛬 З перших днів війни нас дуже обстрілювали з різних сторін та різними снарядами, у тому числі і з літаків. Домівку пошкоджено – вікна повилітали, двері прямо з коробкою вибило, уламки від снарядів всю хату попробивали. Мій чоловік один із останніх залишив рідне сіло, розповідав, що наступного дня, як ми виїхали, прямо у двір залетів снаряд. Село зараз виглядає так, що вже або згорілі хати, або розбомблені, а до того ще й обкрадене окупантами, позабирали все, що люди наживали протягом усього життя. У нас немає нічого, не знаємо куди повертатися і як нам жити далі. Зима вже близько – і що нам робити? А якщо газу не буде – буде холодно і як 6-ти річній дитині пояснити чому холодно? Проблема у тому, що ми не в себе вдома – сьогодні ми тут, а завтра можуть сказати виїхати – і куди ми подінемося? Грошей немає, на дві тисячі, що дають не проживеш, квартиру не наймеш…, — важко зітхає Олена, яка і сама інвалід по зору та донька 8 років також інвалід.
🏚 Коли село звільнять, на що сім’я дуже чекає – так роботи не буде. Щоб з’явилася робота – треба поля розмінувати, а це займе 2-3 роки, – міркує подружжя. Навіть якщо заїхати до хати – дороги немає, будівель господарських немає, немає що і за що робити. Напередодні війни Олена з Олександром купили ще одну хату в селі — не розраховували на такі втрати через війну.
📷 Молода пара відмовилася, щоб їх світлину було розміщено у фейсбуці, тому покажемо працівника проекту «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення», який реалізується ММБФ «Вихід» за справою прийняття документів від подружжя на отримання грошової допомоги для господарчих потреб.
🙏 — Велика подяка вам за допомогу нашій родині та іншим мешканцям шелтера, а особливо за те, що прислухаєтеся до наших слів і враховуєте наші потреб, – говорить на останок Олена, а ми приєднаємося до побажань скорішої Перемоги.

Заміна нашого старого трансформатора вдалась

😊😃🙂 — Ми залишилися задоволеними своєю участю у проекті «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення», який реалізується фондом «Вихід». Для нас, насамперед, важливим було здійснити заміну нашого старого трансформатора. І це вдалося. А все тому, що з самого початку були налаштовані на позитивний результат – все встигнемо зробити швидко і за оптимальну ціну, – говорить керівник правління садівничого товариства Миколаївського району Олена Харитонова.
🔌— Ще до початку оголошення результату конкурсу міні-грантів проекту правління товариства отримало консультацію в обласній електропостачальній компанії. Ми дізналися про процедуру заміни трансформатора, про можливих виробників та постачальників цих послуг. З’ясувалося, що їх виготовляють тільки у Вінниці. В інтернеті знайшли сайт виробника та швидко замовили купівлю трансформатора. Важливим для нас було те, що його ціна складала 135 тисяч гривень замість 140 тисяч у іншого постачальника. – доповнює керівник правління.
💸 Активісти садівничого товариства отримали розуміння та підтримку у надавача послуг заміни трансформатора щодо строків виконання робіт, тому змогли набагато раніше завершити їх необхідний обсяг, а також своєчасно надати звіт по міні-гранту. Заміна його відбулася у присутності представника обласної електропостачальної компанії, який провів необхідні заміри та пломбування. Для виконання повного обсягу робіт члени товариства додатково зібрали ще 25 800 гривень.
👩‍🎓 — Зараз ми вже самі можемо бути експертами і для інших громад по заміні трансформатора та чекаємо на оголошення другого конкурсу проектів, – посміхаючись, говорить Олена.
🏡 А фонд «Вихід» зі свого боку бажає тим, хто проживає в цій та інших громадах світла, тепла, затишку та миру у своїх оселях!

Історія переселенкі Надія Соколан

— Я з села Українка, Миколаївського району. Як почалася війна, ми ще два тижні були вдома, де в нас було господарство і свій будинок. Проживали з донькою вдвох – вона у мене інвалід першої групи, не ходяча – на візку. Потім нас перевели в підвал дитячого садочку, де прожили 2,5 місяці. Згодом прийшов наш дільничний – запропонував відвести до більш безпечного місця – бо тут вже і світла не було, а обстрілюють кожного дня. Він нас на своїй машині відвіз до Миколаївського Обласного Товариства Червоного Хреста, які нас поселили у цей шелтер, де з 19 травня і живемо з дочкою. Важко все це згадувати, – говорить переселенка Надія Григорівна Соколан з навертаючими сльозами на очах.
🛁 — Звичайно, для доньки тут у шелторі не зовсім зручно: туалету для неї немає, помитися нормально умов немає, бо вона паралізована. Але нічого, ми і з цим впораємося. Живемо в окремій кімнаті. Волонтери придбали спеціальний стілець для туалету. Дякуючи людям, які допомагають, ми маємо ліжка та є що їсти! Так і живемо, – продовжує Надія Григорівна, яка вже звикла приймати життя таким як воно є, з надією на доброту людей та покращення ситуації в Україні.
🧥 — А тепер зима йде, що ми будемо робити, де жити… — ні одежі теплої немає і нічого не знаємо, чекаємо що нам скажуть… Нас хотіли перевезти до Німеччини, потім це все чогось затягнулося і я вже не схотіла їхати туди, тому що і в Одесі не дуже спокійно, а з донькою треба довго там перебувати. Мені самій важко з нею, бо мені вже 70 років… Тож і вирішили залишитися в Україні, що буде — те й буде, – бідкається Надія.
💡 — В нашому будинку зараз вже і вікна і двері повилітали усі. Їх можна встановити, але був би газ і світло та аби не було обстрілів, то ми б і повернулися. Світла у нас немає з першого дня війна – трансформатор перебило, припинилося газопостачання, який згодом відремонтували. А зараз знову нічого немає – ні світла, ні газу, ні води… Якщо б не падало зверху, можливо було б повертатися додому, – такими планами ділиться з нами Надія Григорівна.
🐮 У селі Українка, в якому раніше проживало 1170 осіб, зараз залишилося тільки 10 – дільничний та хлопці, які доглядають за худобою, а ще старенькі, що не захотіли виїжджати. Їм іноді підвозять гуманітарну допомогу та воду. І ця інформація допомагає не залишати надію на повернення до дому. Тому ми бажаємо їм витримки та терпіння і скорішого здійснення їх планів!
🙏 Сьогодні Надія Григорівна отримала подарунковий сертифікат «Сільпо» в рамках проекту «Інтегрована гуманітарна відповідь в умовах війни та післявоєнного відновлення», який реалізується фондом «Вихід». Вона вдячна за таку можливість, а головне за розуміння і підтримку людей!