54031, Україна, Миколаїв, ПОТЬОМКІНСЬКА 16

bfvykhod@gmail.com

Шануємо Мар’яну Чередниченко

🪑«Я сьогодні тільки вийшла на роботу 🏥 – була на самоізоляції, бо здавала тест на COVID після надання допомоги хворому на коронавірус 😷. На щастя тест негативний ⛔. Зараз я ставлюсь до кожного відвідувача як до потенційного хворого, виконую всі заходи безпеки», — говорить сімейний лікар амбулаторії №2 Центру первинної медико санітарної допомоги №5 Мар’яна Володимирівна Чередниченко.
🪑 Мар’яна працює лікарем вже 5 років, а поруч з нею інтерн 🧑‍⚕ проходить сімейну практику. Для мене це гарний показник, тому що до аби-якого лікаря вчиться не поставлять.
👩 «Ви ж ще молода жінка, я б рекомендувала вам пройти додаткові обстеження та звернути увагу саме на жіноче здоров’я», — радить уважна лікарка жінці, яка жаліється на головний біль 😵 та початок менопаузи. Мар’яна вимірює тиск, пульс, ретельно розпитує про інші ознаки самопочуття, просить вести щоденник вимірювання тиску та надає заздалегідь заготовлений зразок, виписує направлення на додаткові обстеження.
👩‍🦱 Іншій жінці, яка жаліється на болі в суглобах, та каже про колись поставлений діагноз коксоартроз, Мар’яна робить малюнок 🖼 та розповідає як працюють суглоби і що може статись з ними з роками. “Фізичні вправи — це чудова порада, яку надав вам попередній лікар. Не варто нею нехтувати!”, — зауважує Мар’яна Володимирівна.
🪑 Дуже уважний та допитливий лікар, запитує навіть про відчуття, на які, можливо, люди ніколи не звернули б уваги.
Мар’яна з дитинства мріяла бути лікарем 👩‍⚕, стоматологом. Ще маленькою дівчинкою постійно розпитувала у лікаря, що відбувається в роті та що він робить. А десь у сьомому класі зрозуміла, що лікарем хоче так само бути, тільки цікаво все знати не лише про зуби, а набагато більше – про всю людину.
🌍 у лікарки є мрії! І головна з них – відвідати кожний обласний центр України. Це те, на що вистачає грошей, але в перспективі Мар’яна мріє побачити весь світ 🌍 !
💕 Лікарка з нетерпінням чекає повернення коханого чоловіка Олександра 💕 з Фінляндії, де він заробляє гроші на власну квартиру для сім’ї. Жартує: “Він привезе мені шматочок щастя, тому що Фінляндія вважається найщасливішою державою у світі за соціологічними дослідженнями”. Планують і збільшення родини 👶. А поки кожного дня вдома свою господиню зустрічає капловуха киця Ніколь 🐱, яка заздалегідь відчуває ії наближення 🏡.

Шануємо Руслану Омелянчук

🐕‍🦺 «Породиста – означає чистокровна 🩸 — так виховала нас мама, плюс гени 🧬«, – так сама про себе у фейсбуці пише Руслана Омелянчук лікар сімейної амбулаторії №1 Миколаївського Центру первинної медико санітарній допомоги №1.
🐕‍🦺 Руслана має вже 2027 підписаних декларацій з мешканцями Кульбакіно – окремого району Миколаєва. Лікар працює у просторому світлому кабінеті з двома великими вікнами, що відповідає усім сучасним нормам. Звертає на себе увагу настінний годинник 🕑 з інсталяцією серця 💝, який також зустрічає відвідувачів на другому поверсі амбулаторії, де працює Руслана Анатоліївна.
🐕‍🦺 «Вчора, після відпустки, прийняла 48 пацієнтів та мільйон дзвінків 📞, сьогодні вже трохи менше, але, в переважній більшості це мами з дітьми 👩‍👧👩‍👧‍👦, яким скоро до школи і треба пройти медичну комісію», — розповідає Руслана. Діти намагаються самі заповнювати бланки, медична сестра вимірює вагу та зріст, перевіряє зір. В цей час лікар переглядає наявність обов’язкових щеплень, висновки спеціалістів та надає довідку і рекомендації. Виглядає досить рутинно, але кожній дитині з мамою 👩‍👧‍👧, як бонус, ще дістаються позитивні коментарі та усмішка лікаря 🙂😊😉: «Марійка, ти гарно підросла, скоро вже маму переженеш! Так тримати!». Не зважаючи на те, що в амбулаторії з’явився педіатр, мами приходять саме до Руслани з проханням взяти їх з дитиною під свій медичний супровід – це свідчить про високий рівень довіри.
🐕‍🦺 Сьогоднішня моя героїня — людина відверта та водночас сором’язлива 😳. Своє лікарське життя Руслана продовжує і вдома, коли веде свою сторінку в інстаграмі та фейсбуці (має вже біля 1500 підписників!), захоплюється фотографією 📸 та фотосесіями. А ще Руслана, як лікар, веде онлайн-консультування і не лише своїх, так званих “договірних” клієнтів, а й інших. Все встигає чистокровна лікарка Руслана:)
🐕‍🦺 Руслана активно подорожує 🚗 і не пропускає жодного вихідного, щоб кудись не поїхати — від прогулянки по місту до Шрі Ланки🛕 .
✌️Відчувається, що у цієї людини все в житті добре, а далі буде ще крутіше, тому що є мотивація робити все по вищому розряду🏅.

Шануємо Світлану Прихленко

🩺«Цей лікар вам абищо не призначить! Вона постійно лопатить Інтернет 💻, щоб бути в курсі всіх медичних новин. Вона дуже уважна, ніколи нікому не відмовляє – прийме усіх до останнього в черзі. Мені її рекомендувала моя сусідка-лікар, так і сказала — усі медики закладу підписали декларації саме з нею», — говорить одна із пацієнток Світлани Миколаївни Прихленко, сидячи зі мною в черзі, тому що в кабінеті в цей час обслуговувались пацієнти з підозрою на COVID😷 .
🩺 «Я по запису приймаю пацієнтів, у кого лікарі у відпустці 🏖, а свої йдуть без запису, і кінця черзі не видно! А ще бігти на виклик додому до хворого 🤕», — жаліється колезі Світлана Миколаївна, лікарка сімейної амбулаторії №2 КНП ММР «Центру первинної медико-санітарної допомоги №5».
🩺«Треба впихнути невпихуєме в лікарську он-лайн програму 💻, щоб призначити вам дослідження. Ви ж у мене не записані, а найближчий вільний час запису через три робочі дні», — говорить лікарка молодій дівчині, яка не змогла своєчасно пройти усі призначені обстеження.
🩺 Чоловіку передпенсійного віку Світлана дає направлення на додаткові аналізи та обстеження, виписує ліки 💊 від набряків: «Я вам призначила два види пігулок. Два тому, що одні вимивають кальцій, а інші додають. Дивіться уважно – ці приймати по пів пігулки два рази на день, а ці по цілій раз в день. Ви мене почули?». Пацієнт киває. «Ви мене точно почули?», — знов запитує Світлана Миколаївна. «Дякую, що запитуєте. Я так краще запам’ятаю, коли ви запитуєте. А ще запишіть мені все додатково».
🩺 З роботи Світлана йде після 20.00 (хоча графік прийому до 19.00), коли в центрі вже нікого немає крім охорони. І все продовжує думати про хворих та роботу… А вдома чекає чоловік та син Саша, якому готуватись до другого класу 🏫. Через постійну зайнятість роботою, мама і не пам’ятає коли останнього разу з ними гуляла… 🎡
🩺 Та найбільше запам’ятався мені Світланин крик душі 😭: «Я з дитинства мріяла бути лікарем. А зараз, через складності медичної реформи та через загальну ситуацію, я вже не впевнена в правильності свого вибору. ЛЮДИ! Будь ласка, не телефонуйте мені о 7 годині ранку в мій вихідний, коли я мрію поспати довше та побути з дитиною. Не кажіть мені “я не додзвонився в реєстратуру, дзвоню вам – ви коли сьогодні приймаєте?” Пам’ятайте, що лікар також ЛЮДИНА і потребує особистого простору, поваги, розуміння та любові! ❤️💓❤️»

Шануємо Марію Кудринську

🎼Відвідувачів зустрічає неголосна фонова музика в стилі лаундж та таке миле обличчя 👩‍🦰, що одразу й не подумаєш, що за ним ховається принциповий вимогливий лікар 👩‍⚕.
🧩 «Останнього разу, Світлано Василівно, при зустрічі ми з вами домовлялись, що ви будете вести щоденник тиску… І де він❓ Я вам призначила декілька досліджень та виписала ліки. Дослідження ви не всі зробили. Ліки приймали?», — питає лікар строго. «Так, але трохи. Стала почувати себе краще і припинила приймати ліки 💊. А зараз зовсім погано себе почуваю», — зі сльозами 😢 на очах говорить красива пацієнтка поважного віку. «Так що я, як лікар, можу зробити, якщо ви не виконуєте моїх призначень? По-перше — ви не думаєте про своє здоров’я, а по-друге — ви не цінуєте мій труд!», — відповідає непробивний сімейний лікар Марія Кудринська.
Навіть мені іноді потрібен такий “чарівний пендель” 🏌щоб почати турбуватися про себе, і розумію, що надавати його непросто.
🧩 Всього пару годин роботи лікаря, а вже 3 відвідувача: мами з дітьми-підлітками 👩‍👧👩‍👦. Для мене це показник того, що мами довіряють цьому лікарю найцінніше що в них є – свою дитину. «Андрію, у тебе бувають неприємні відчуття при сечовипусканні?» — «Ні» — «Я вам призначу додаткові обстеження. Проте все одно в подальшому житті тобі треба контролювати вживання м’яса 🍗. Тобто вечірки з великою кількістю шашликів та вина не для тебе 🍷».
🧩 Кремезний молодий чоловік питає у Марії Федорівни після призначення антибіотиків: «Лікарю, а можна мені алкоголь🍾 вживати, а то мене запросили на свято у п’ятницю?». «Можна, але блювання гарантовано, тому що ці ліки якраз переробляються печінкою! Якщо ви не можете відмовитись від цього заходу – не принципово, почніть прийом з неділі, наприклад».
🧩 Марія уважна, небайдужа людина, яка переживає за всіх живих істот, які її оточують – так дуже сумувала про втрату акваріумної рибки — півника — чарівного Вінсента 🐟, який півтора роки прожив в її робочому кабінеті, та якого не вдалось вилікувати. Дома її чекає коханий чоловік та кішка-сфінкс на ім’я Бастет 🐈, яка все їй допомагає робити вдома – і прибирати, і готувати 🥤🍨🥗, навіть чистити зуби.
🧩 Марія переїхала до Миколаєва у 2014 році з Донецька під час військових дій. Непросто переживала розлучення з рідним містом і досі ображена на керівництво Росії. Вважає себе патріоткою. “Треба вже продати дві наші з батьками квартири в Донецьку та поставити на всьому цьому велику жирну крапку”, — говорить Марія. Може саме тому любить проводити вільний від двох робіт час з друзями, які, також як і вона, вимушено переміщені особи з Донбасу. Щиро Радіє за бізнес друзів та ті позитивні зміни, які бачить в нашому місті. І, не зважаючи на те, що сумує за рідним Донбасом, вже вважає Миколаїв своїм другим домом 🏡.

Шануємо Анну Майстренко

🏃‍♀️🏃‍♀️🏃‍♀️ “Зараз біжимо на перший поверх в реєстратуру — брати аналізи крові у калясочниці” — так зустріла мене біля 8.30 дійсний боєць 🤼‍♀ невидимого фронту — Анна Майстренко, медична сестра маніпуляційного кабінету КНП ММР «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3».
Ми летимо по коридорах та по сходах, я ледве встигаю за нею, аж вітер піднімає поділ суконь тих жінок, хто проходить повз Анечку, як ласкаво називають її колеги. Спостерігаю якою зібраною та уважною треба їй бути — взяти з собою всі матеріали та засоби, необхідні для проведення процедури. Перед нами гарна дівчина на візку — призерка Європи по бігу на довгі дистанції і їй треба мати результати обстеження, у тому числі на COVID-19 для поїздки за кордон.
⏰ Початок роботи Ані в маніпуляційному кабінеті з 8.00 кожного дня. До 9.30 треба взяти аналіз крові на ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) на наявність антитіл до COVID-19 😷. Зараз якраз в цьому кабінеті сама гаряча точка закладу! Рівно в 9.30 машина 🚑 виїжджає зі зразками крові до регіонального лабораторного центру, тож треба встигнути взяти кров з вени у всіх, хто прийшов. Сьогодні взято 15 зразків, один з них у лікаря👩‍⚕.
Не встигає надати допомогу усім відвідувачам, прибігає лікар 👩‍⚕ денного стаціонару та просить допомогти з крапельницями, бо медична сестра стаціонару вимушена терміново покинути робоче місце — важка травма у матері — потрібна негайна допомога.
🏃‍♀️Тож Анечка скидає цей “спецCOVIDодяг” 😷, в якому відчуває себе як у парнику 😓, але його затверджено наказом всім, хто має контакт з хворими на коронавірус, надягає звичайну медичну шапочку, збирає до сумочки все необхідне для проведення маніпуляцій, і трохи видихає.
Забігаємо до першої палати №1 денного стаціонару — “ І хто тут у нас? Що бариня лягли і просять?” — говорить моя героїня. “Анечка!!! Як я рада вас бачити! З вами я знаю що все буде у мене добре! А ще хотіла з вами обсудити свої особисті питання…. “ — говорить яскрава жінка, лежачи в ліжку. Анечка розбирається з призначеннями лікаря, готує крапельниці, необхідні матеріали та на 2 секунди знаходить вену. Готово! Так само — другий пацієнт, наступна палата, так само, третя, четверта, п’ята. Хтось вже нервує, другий кличе на допомогу, бо треба вже підключити інші ліки або закінчує крапитись. А нові люди все йдуть і йдуть….
І так майже до кінця робочого дня.
Десь після обіднього часу ще є відносно спокійного часу, коли треба ще заповнити купу обов’язкових паперів та журналів.
✳ Коли колеги говорять про неї, що вона сьогодні зірка ⭐️, бо її знімають на фото 📷, Анечка відверто каже мені — «я себе дійсно відчуваю зіркою, коли після роботи приходжу додому та лягаю на середині великого ліжка, розкинувши руки, ноги і видихаю…»
🏖 Прийшовши додому після важкого робочого дня, Аня мріє про відпустку, щоб можна було виїхати з коханим чоловіком 👩‍❤️‍👨за кордон, відключити мобілку та ні про ще не думати, лежачи на піску біля моря 🏖.