54031, Україна, Миколаїв, ПОТЬОМКІНСЬКА 16

bfvykhod@gmail.com

Шануємо Оксану Левченко

🔢«Майже усі мої 1300 пацієнтів, це люди старшого віку, і часто мають цілий букет патологій. А все тому що я єдиний терапевт в центрі. Я не сімейний лікар, а саме терапевт. 12 років пропрацювала у Вознесенській центральній лікарні терапевтом та отримала там величезний досвід. Маю досвід у кардіології, тому що 80% моїх пацієнтів мають серцево-судинні проблеми, а 50% — цукровий діабет та ще інші хвороби нервової системи, ендокринної та інші. І мені як терапевту потрібно в першу чергу проаналізувати висновки та призначення інших вузьких спеціалістів та оцінити, переглянути їх призначення. Кожен з них бачить тільки свою частину організму людини, а я розглядаю його цілком. Так буває, що призначення вузького спеціаліста треба міняти, бо вони протипоказані при наявності іншого захворювання», — так розповідає про свою роботу лікарка амбулаторії №2, КП «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксана Анатоліївна Левченко.
— У мене підвищений тиск і я вже 14 років під наглядом у лікаря. А зараз у мене ще і серце хватає, – каже жінка середнього віку.
— А як хватає? Швидко чи довго? Як часто? Розкажіть детальніше, Наталія Петрівна, – запитує лікарка.
— Ні не дуже часто, може пару разів на день, схватить та майже одразу і відпускає. А ще я під наглядом ендокринолога.
— Коли останнього разу відвідували ендокринолога?
— Мабуть пару років тому.
— Давайте я вас огляну, а потім дам направлення до спеціалістів, отримуємо результати та тоді вирішимо, що можна зробити. А ще я вам дам щоденник. В ньому є рекомендації щодо харчування. Будь ласка уважно подивіться та дотримуйтеся цих правил. Також потрібно кожного дня вимірювати свій тиск, як ви це робите зараз та ще пульс та відмічати у щоденнику. Потім його обов’язково берете з собою, коли прийдете до мене.
🔢Після повного огляду пацієнтки та надання направлень, рекомендує одягатись більш зручно для огляду лікаря та бути уважної до себе та своїх відчуттів.
🏡 Сама Оксана Анатоліївна корінна жителька Вознесенська – і мама, і бабуся, і прабабуся з цього міста. Хоча мама Лариса Миколаївна працювала у торгівлі, маленька Оксана побачила, що професію лікаря найбільше поважають. Тому вже в 15 років зрозуміла, що хоче бути поважною людиною, а саме лікарем. Після закінчення Одеського медичного університету 1997 році працювала у Вознесенську, спочатку в лікарні, а останні 7 років в центрі первинної допомоги, бо саме такого спеціаліста тут не вистачало.
👫🐟 Оксана Анатоліївна має чудову родину, якій присвячує майже весь вільний час. Чоловік Юрій – приватний підприємець та на всі руки майстер – займається ремонтом побутової техніки. Нещодавно турботливий господар навчив свою дружину ловити окунів на Лимані саме на спінінг та блешню, обдурюючи маленьких хижаків ☺.
Особливо лікар пишається своєю красунею донечкою, із захопленням показуючи її професійні фото. Донька Марія зараз вдома на канікулах, готується до святкування повноліття. А навчається на Хімічному факультеті Київського Національного Університету на бюджеті (!) та перейшла на другий курс.
🏖 Побажаємо Оксані Анатоліївні гарного літнього відпочинку, адже їй справді нелегко буває надавати якісну медичну допомогу своїм пацієнтам

Шануємо Аллу Ополінську

«Останній пацієнт, якому я пропонувала пройти безкоштовне тестування на ВІЛ-інфекцію та гепатит С швидкими тестами, мав жовтий колір шкіри, погані печінкові та ниркові проби та низький гемоглобін. А ще у нього нещодавно померла дружина з незрозумілих причин, яка була ще зовсім молодою. За цих обставин такий аналіз необхідно зробити для виключення можливих захворювань», — говорить лікар амбулаторії №2, КП «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Алла Аркадіївна Ополінська.
— Покладіть маленьку Настусю на столик, я її огляну, – говорить лікар молодій мамі, яка завітала задля отримання направлення на щеплення для піврічної донечки.
👶 Лікар уважно оглядає маленьку пацієнтку, слухає дихання та серце, заглядає до рота, міряють з медичною сестрою ріст, вагу, робить зовнішній огляд, розпитує мамусю про вигодовування, сон та інше. І щира усмішка не злітає з уст Алли Аркадіївни. А її низький оксамитовий голос заспокоює та просто зачаровує.
💈 Після закінчення в 1978 році Одеського медичного університету Алла Аркадіївна працювала дільничним лікарем в рідному Вознесенську, а потім їй запропонували пройти додаткове навчання на ендокринолога, тому що місто потребувало такого вузького спеціаліста. «А мені ендокринологія завжди була цікава. От і зараз я працюю на 50% ставки сімейним лікарем, та на 50% — ендокринологом», — розповідає Алла Аркадіївна. Колеги високо оцінюють досвід лікаря, довіряють її висновкам та рекомендаціям, та направляють своїх пацієнтів до неї на консультації.
💃 Колись наша героїня дуже любила співати і танцювати, а зараз весь вільний час присвячує родині – двом донькам Інні і Юлії, та онукам – Тамарі, яка зараз вчиться на психолога, та Єві, яка живе у Харкові і перейшла до другого класу. Останнього разу відпустку проводила саме у Харкові зі своїми улюбленицями. Тільки говорить, що вже через тиждень відпустки починає думати про роботу та пацієнтів, без яких не уявляє свого життя.
💃 А мені б дуже хотілось ще почути як Алла Аркадіївна співає своїм глибоким, душевним голосом, бо вона не тільки чудовий лікар, але і в першу чергу така чарівна жінка 😊.

Щануємо Івана Леськіва

🪂 Декілька років тому 5 молодих столичних хлопців інтернів висадились на Миколаївському залізничному вокзалі. «Куди це ми потрапили?… Якщо вокзал обласного центру з обваленою стелею так виглядає, то що говорити про якийсь Вознесенськ…», — сумно міркували хлопці. Один з них Іван Іванович Леськів Ivan Leskiv, зараз вже сімейний лікар амбулаторії №1, КП «Вознесенського міського центру первинної медико-санітарної допомоги». На даний час тільки він залишився у Вознесенську.
— Як вас звуть?, – запитує лікар відвідувачку середнього віку.
— Марина Миколаївна.
— Марина Миколаївна, на що ви жалієтесь? Розповідайте все з початку.
— Відчуваю як серце стискає, слабкість іноді. Раніше такого не було, а як виповнилося 40 років, так почалось – не можу працювати нормально. Я знаю що у мене остеохондроз та він може давати такі відчуття на серце. Ось моя кардіограма .
— Гаразд. Ким ви працюєте?
— Бухгалтером.
— Тобто – сидяча робота. Які ще аналізи робили? У гінеколога коли були? Як ваші вени? Який цукор в крові? … Так ретельно допитує жінку Іван Іванович та пропонує пройти перелік обстежень, щоб мати можливість розуміти як працює весь організм, і тоді визначитись з рекомендаціями.
🎢 Лікар не одягає медичний халат принципово – впевнений, що білий халат створює певний бар’єр між лікарем та людиною. А цього не повинно бути! Пацієнт повинен повністю довіряти лікарю для хорошого лікування та самопочуття!
Іван Іванович також працює хірургом в Центральній Вознесенський районній лікарні – і дуже любить свою роботу. Та пішов ще працювати сімейником на півставки (це його перша медична освіта), для того, щоб мати більше роботи – звик працювати багато. Ще Іван має третю роботу — комп’ютерна томограму.
🎢 Чому ж столичний хлопець залишився у Вознесенську та не збирається його залишати? Все завдяки Тетяні Василівні Дяченко – головному лікарю КП «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». «Навчання у проекті USAID, який вона привела у наш центр, повністю перевернуло мої мізки», — говорить лікар. «Те мотиваційне консультування, якому я навчився у проекті, я тепер застосовую всюди! Такому не навчають в університеті! А 80% людей приходять до лікаря щоб поговорити. Я раніше не знав як пацієнту сказати про, наприклад, смертельний діагноз, інтуїтивно якось говорив. А зараз я знаю покрокову методологію, щоб людина сприйняла важкий діагноз спокійніше! Із закінченням проекту USAID керівництво не припинило, а постійно продовжує наше навчання! Мені це все дуже цікаво втілювати, розвиватись! Тому я тут», — захоплено розповідає Іван Іванович.
🎢 Наш герой має щасливу родину – жінку Вероніку та двох дітлахів — «Є кому стрибати по таткові ввечері», — радісно шуткує Іван.
🎢 Від себе хочу додати, що якщо я би жила у Вознесенську та шукала б собі сімейного лікаря, то я би одразу припинила пошуки та записалась у чергу саме до цього лікаря. Хоча в цій чудовій амбулаторії у всіх лікарів вже набрана повна кількість договорів.

М. МИКОЛАЇВ ЗАМОВИЛО ФОНДУ «ВИХІД» ВИКОНАННЯ ПОСЛУГ

✒️ Нарешті місто Миколаїв замовило Фонду «Вихід» виконання послуг з психо — соціально супроводу хворих на хіміорезистентний туберкульоз, які знаходяться на амбулаторному етапі лікування.
✒️ Вчора 14 липня підписано договір між Департаментом труда та соціального захисту населення Миколаївський міської ради і ММБФ «Вихід» на надання послуг. Узгодження його тривало декілька хвилюючих місяців, тому перемога була особливо солодка 
✒️ Впродовж наступних 6 місяців соціальні працівники фонду будуть супроводжувати 10 хворих. А саме узгодять набір людей згідно критеріям обслуговування, проведуть аналіз проблем та потреб кожного клієнта та складуть план супроводу. Додаткові послуги з отримання продуктових сертифікатів та карток поповнення мобільного рахунку фонд надасть за рахунок проекту https://www.facebook.com/TBControlEffortsUA/?__tn__=kK*F
Працівники фонду відчувають особливу відповідальність за виконання цього договору, тому що це особливі кошті, незвичні для нас, а саме кошти місцевого бюджету.

Шануємо Анастасію Поповкіну

👶 «Я з самого початку хотіла працювати саме педіатром, тому що дуже люблю дітей. У мене навіть не було іншого вибору як стати лікарем. Моя бабуся Ольга Іллівна була фельдшером, мама Ольга Вікторівна медичною сестрою. Я все дитинство провела у швидкій допомозі з бабусею та у травматологічному відділені лікарні швидкої медичної допомоги на чергуваннях з мамою, бо ні с кім було залишити….» — так розповідає про своє покликання лікар педіатр КНП ММР «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Поповкіна Анастасія Олександрівна @Анастасия Поповкина.
— Нам треба довідку про стан здоров’я до школи – говорить мама підлітка.
— Зараз проведемо огляд та дамо вам довідку – відповідає Анастасія. Перевіряє основні показники – температуру, тиск, пульс, слухає легені та роботу серця, заглядає до горла, вимірює ріст і вагу. Потім переглядає щеплення. Окремо запитує про зір, тому що підліток в окулярах.
— Так нам окуліст рекомендує сидіти не далі ніж на третій парті у школі – каже мама дитини.
👶 Лікар веде усіх ВІЛ-інфікованих діточок в районі. Зараз 14 малят на обліку і всіх, хто був під наглядом знімають з обліку після остаточного аналізу. Це дітки від ВІЛ–інфікованих батьків, яким дають при народженні профілактичні препарати. І якщо мама відповідально відноситься до здоров’я дитини, то майже всі діти бувають здоровими.
👚 Настя одягнена в яскравий з малюнками медичний костюм – «Так зараз педіатрам дозволено мати такий одяг, можливо щоб дітлахам було веселіше приходити до лікаря 😊 — відповідає вона на моє питання про незвичний одяг.
👶Настя велика рукодільниця – вишиває хрестиком. Демонструє мені на мобільному телефоні гарну, милу донечку Олю на картині вишивкою та посміхається, що в декретній відпустці було досить часу для такого хобі.
👧🧒Лікар має великі плани на майбутнє. Наприклад, запитувати та проводити консультування підлітків щодо їх сексуального здоров’я, як частини загального гарного почуття. Особливо це актуально зараз, коли тестування на ВІЛ–інфекцію дитина з 14 років може проходити без згоди батьків. А фонд «Вихід» планує всіляко підтримувати цю ініціативу.

Шануємо. Амбулаторія №1, м. Вознесенськ ЦПМСД

🌈Цю будівлю було відкрито після капітального ремонту лише 27 травня. Все тут продумано до дрібниць, для того, щоб відвідувачі почували себе максимально комфортно в медичному закладі — куточки для дітлахів з іграшками та розвиваючими іграми, яскрава підлога, зручні сучасні меблі, виготовлені за спеціальному замовленням, навіть кольорові сувенірні вазочки на рецепції, гардеробі. Проте справа тут не лише в ремонті.
🍬 Такі зворушливі дрібниці: вазочка з солодощами на реєстраційній стійці з листівкою «Не соромся своїх відчуттів» — щоб люди не соромились пригощатися цукерками.
В коридорах вас зустрічають світлини дітей мешканців району, фото яких було обрано на конкурсі. «Так батькам дітей ще приємніше буде приходити до амбулаторії», — розповідає Ольга Анатоліївна Пишина головна медична сестра Вонесенької ЦПМСД.
🌈 «Ремонт амбулаторії зроблено за кошти Вознесенського місцевого бюджету. Так влада турбується про своїх громадян», —- розповідає Тетяна Василівна Дяченко, головний лікар КП «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» https://www.facebook.com/vozpmsd/.
🌈 У кімнаті відпочинку для персоналу також затишно та комфортно. Картина на стіні та подушки на дивані мають однаковий малюнок, великий годинник, вбудований в стіну, звісно холодильник, мікрохвильовка, чайник, … У всьому відчувається любов до людей та персоналу. За великим столом в обідню перерву збираються співробітники, їдять, п’ють чай/ каву та ведуть розмови про життя .
«У нас чудовий колектив! Я працюю санітаркою, але ніхто ніколи не ставиться до мене зверхньо. Я добре знаю свої обов’язки, а працювати коли тебе поважають – одне задоволення!», — говорить Надія Шкрипченко.
🎡 «Я в цьому колективі пропрацювала все життя – 35 років – це про щось говорить?», – запитує у мене лікар Людмила Миколаївна Стоян, яка люб’язно провела для мене екскурсію по закладу. «У нас тут повна взаємозамінність. Якщо немає лікаря або медичної сестри на робочому місці, то пацієнти ніколи не залишаться без уваги. Завжди можна піти до іншого лікаря. Вам ніхто не відмовить», — говорить вона.
Денний стаціонар – велика кімната з трьома ліжками, на яких люди приймають крапельниці. І кожен відвідувач хоче щось сказати гарне про медичних працівників:
🍬Про нашу сестричку Оксану всі повинні знати, яка вона чудова!
🍬 Я кращих лікарів не бачила ніколи!
🍬 Ви про наших сестричок обов’язково напишіть – у них просто золоті ручки, як легко і швидко вони ставлять крапельниці та роблять уколи — емоційно наполягають відвідувачі денного стаціонару.
🍬 Дівчина Алена з реєстратури розповідає: «Працювала медичною сестрою тут до декретної відпустки. Коли прийшов час повертатись на роботу, була згодна працювати і в реєстратурі, тільки би в рідній амбулаторії. Зараз в амбулаторії працюють 6 лікарів і всі мають повний пакет декларацій. Нам потрібен ще лікар, а я чекаю, що піду до нього медичною сестрою працювати».
🌈 Біля виходу з амбулаторії стоїть фліпчарт з оголошенням: «тут можна залишити свої враження про відвідування закладу», на якому багато відгуків та дитячих малюнків.
🎡 А ще біля головного входу в будівлю є плакат на якому зазначені цінності Вознесенської амбулаторії:
— у що ми віримо – професіоналізм, колегіальність, комунікабельність, моральність, оптимізм, довіра, зваженість.
— чого не сприймаємо – корупційність, байдужість, безініціативність, саботаж.
🌈 Зізнаюсь, що таке привітання лікувального закладу мене вразило. Вважаю, що людям, які тут обслуговуються, надзвичайно пощастило!
🎨 У цьому приміщенні ще є блиск від свіжого ремонту та новеньких меблів, обладнання кабінету продумане до дрібниць та тихий голос лікарки зустрічає вас в амбулаторії №1, КП «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Олени Георгіївни Дручук.
— Мені потрібно направлення до ендокринолога, – говорить молода дівчина.
— Гаразд, але спочатку розкажіть, що Вас турбує, – запрошує до розмови лікарка та пропонує відвідувачці сісти.
— Особливо нічого не турбує, але потрібно кожні півроку відвідувати цього спеціаліста. Ось моя картка.
🩺 Олена Георгіївна уважно робить повний огляд пацієнтки – тиск, пульс, легені, серце, пальпацію щитовидної залози, задає багато питань про наявність супутніх симптомів (дратівливість, злість та ін.), переглядає записи у карті пацієнтки і тільки після повного розуміння її стану, дає доручення медичній сестрі на підготовку направлення до ендокринолога. Лікар кожного разу обробляє антисептиком інструмент та ретельно миє руки після огляду.
🩺Наступний відвідувач з порогу енергійно починає жалітись: «У мене вночі так палець стріляв, що я заснути не міг!», і подає лікарці товсту особисту медичну картку.
І знов повний огляд основних показників, вислуховування усіх скарг, включаючи скарги на медичну реформу, поганих лікарів, ціни, пенсійну реформу та багато іншого. Проте Олена Георгіївна усе спокійно вислуховує та задає свої запитання : “Як давно відчуваєте біль у спині, руках, шиї? Ким працюєте? Чи не робили якоїсь важкої роботи вчора?” Коли останній раз відвідували невропатолога?” … У цьому діалозі відчувається стільки турботи, терпіння, уваги, поваги до кожного відвідувача.
🎨 Сама лікарка з Чернівців, і вона ніколи не збиралась бути лікарем. «Тільки не лікарем», — говорила вона оточуючим, адже мала досвід своїй родини – наслідки медичної помилки. Але близькі нібито відчували потенціал дівчини та підштовхували її саме до професії лікаря. І в останній момент, маючи гарні оцінки та приклад однокласників, Олена подала документи саме в медичний університет. І з цього моменту не уявляла іншої долі.
🎨 Живе Олена в гуртожитку, про який добре відгукується. «Я дуже люблю малювати, та використовую усе, що маю під рукою», — розповідає дівчина про своє інше улюблене заняття після лікування людей.