54031, Україна, Миколаїв, ПОТЬОМКІНСЬКА 16

bfvykhod@gmail.com

Шануємо Ольгу Пишину

«Мені краще сказати, чого я не роблю ніж описати, за що відповідальна», — каже головна медична сестра КП «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ольга Анатоліївна Пишина Ольга Пышина. Поки ми спілкувалися впродовж півгодини ніби-то удвох, щонайменше 8-10 разів хтось зазирав до кабінету та ще відбулося до 5 різних дзвінків. Я навіть не змогла зрозуміти, про що вони розмовляють, — але питання були вирішені майстерно та оперативно.
🏥Усі потреби закладу у медичних препаратах, виробах медичного призначення, обладнанні, усі витрати на три амбулаторії, усі плани закупівель та звіти з використання, організація щеплень від коронавірусної хвороби, рутинна вакцинація, інфекційний контроль, і багато чого іншого.
👩‍⚕️🧑‍👨‍⚕️ Особлива турбота Ольги Анатоліївни – персонал. Потрібно знати про кожну медичну сестру, кожного лікаря, молодший персонал: як працюють, чи дають собі раду з обов’язками, які мають потреби в навчанні або особисті, які мають корисні здібності, які зобов’язання варто делегувати, як організувати краще робочий простір та інше. А найважливіше – як зацікавити персонал, щоб кожному і кожній було цікаво працювати. І в даному питанні креативність та ентузіазм Ольги зашкалює. Наприклад, у вайбер-групі напередодні Дня медичного працівника з її ініціативи провели вікторину з питаннями з історії медицини, цікавими фактами, задачами на логіку. Перші 3 правильні відповіді оцінювались одним балом. І за результатами тому, хто набрав найбільшу кількість, дістався приз — цифровий тонометр. А в Міжнародний день медичної сестри провели конкурс між підрозділами, які разом вигадували назви своїм командам, логотипи, девізи. Конкурси були на логіку, креативність і швидкість, а переможці отримали великий кошик смаколиків для всіх колег своєї амбулаторії. Також на день медичної сестри придумали безпрограшну лотерею з винагородами у форматі сертифікатів на 500 грн. — на білизну, господарські товари, інші корисні дрібниці.
— «Машина з Миколаєва з вакциною Комірнаті від Pfizer вже в дорозі», — зазираючи повідомляє головний лікар закладу Тетяна Василівна.
— Зрозуміла, сиджу до упору, – відповідає головна медична сестра.
👩‍⚕️ «Скільки себе пам’ятаю, знала що буду медиком. У мене замість іграшок в дитинстві були медичні інструменти – шприци, шпателі, медичний лоток, бікси. Страшенно подобалось пінцетом перебирати, перекладати ці інструменти! Навіть пам’ятаю, як лікувала меншу сестричку Катерину. В той же час, бабуся, яка була проти того щоб я йшла у медицину, завжди повторювала: тільки не лікарем, тільки не лікарем. А я розуміла, що саме медицина — моє покликання. Після того, як не поступила до медичного університету, поїхала сама до медичного училища у Первомайську, навіть особливо не порадившись з рідними», — з радістю та задоволенням розповідає про свій вибір Ольга.
Написання різноманітних проектів та отримання грантів також на Ользі Анатоліївні. Раз на рік все ж таки вдається кудись вибратись у подорож у відпустці, іноді зустрітись з подругами за чашечкою кави ☕️.
👩‍🦽 «Зараз багато діточок народжується з різними патологіями. І мамусі особливо в перший рік дитини нарікають: за що мені таке покарання, що це кара божа за вісь рід та щось подібне. Тут же дзвоню до іншої знайомої, яка вже стикнулась з подібною проблемою, та запитую дозволу що їй зателефонує інша матуся. І все миттю стає на свої місця! Мрію для таких батьків зробити простір для зустрічей, подарувати їм спільноту і підтримку. Адже, коли приймаєш свою ситуацію і маєш однодумців, можна гори звернути!», — переконана Ольга.
👩‍🦽 🏎 Але більш всього грандіозних планів та задумок у Ольги Пишини – наприклад, паліатив, якого зовсім нема у місті, або згуртувати тих же матусь з дітьми з особливими потребами.

ХОЧУ САМА НАВЧИТИСЬ ПРОВОДИТИ ТЕСТУВАННЯ НА ВІЛ

👩‍🔬 «Я дуже хочу сама навчитись проводити тестування на ВІЛ, тому що маю на прикметі людей, кому би хотіла запропонувати пройти тестування прямо у нашої амбулаторії, а не відправляти людину за 20 кілометрів у Сухий Єланець» говорить на початку медична сестра Надія.
Саме тому ми і приїхали в Нову Одесу навчати медичних працівників 26 серпня, в рамках проекту HealthLink, за проханням та запрошенням адміністрації КНП «Новоодеський центр первинної медико-санітарної допомоги».
Присутні лікарі та медсестри працюють у сільській місцевості за девізом «Один за всіх і всі за одного» з виконанням обов’язків і лікаря, і медсестри, і санітарки, і завгоспа, і….. та 24/7. Наприклад, іноді клієнти телефонують о 24 годині та запитують, як безпечно завести дитину, або о 6 ранку турбуються про безпечні статеві стосунки…. 😃
Учасники оновлювали свої знання з ВІЛ-інфекції, відпрацьовували практичні навички з тестування швидкими тестами на ВІЛ та вірусні гепатити, ділилися своїми проблемами та курйозними випадками, які зустрічаються в роботі з пацієнтами.
Час тренінгу пролетів непомітно. Тренер з великим досвідом роботи в сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу Ірина Кочергіна на багато практичних питань дала вичерпні відповіді. По закінченню тренінгу усі дякували за проведений захід та пропонували подібні тренінги проводити щорічно.
Для продовження навчання кожен може зареєструватись на сайті Онлайн супервізія Альянс (supervision.org.ua).

Шануємо Людмилу Новокшанову та Тетяну Голоту

☕️?«Сідай тут і чекай», — даючи велике горня чаю і шматок торту, звертається до мене лікарка профілю фтизіатрії КНП «Миколаївської центральної районної лікарні» Миколаївської районної ради Людмила Пилипівна Новокшанова Людмила Новокшанова, коли я вперше декілька років тому прийшла на зустріч з нею, щоб обговорити послуги фонду «Вихід» та майбутню співпрацю . Я була підкорена і такими розпорядженнями, і таким відношенням.
? Відповідно до першої медичної освіти Людмила – терапевт, потім було навчання фтизіатрії, а з 2019 вона ще і пульмонолог. Маючи 40-річний лікарський стаж Людмила Пилипівна завжди на передовій, і в час епідемії COVID-19 — завідуюча терапевтичним відділенням. З 10 років Людмила знала, що бути лікарем – це її покликання, бо мала гарний приклад старшої сестри з її чоловіком, і дуже мріяла робити людей здоровими. І незважаючи на всі складні часи, виклики і проблеми, все рівно обрала б саме таку професію, – якщо знову прийшлось би обирати.
— Максиме, зробіть рентген та здайте аналізи, які ми вам виписали – говорить лікарка пацієнту і стає зрозуміло, що такі пацієнти з туберкульозом для неї вже як рідні: тому що бачить їх кожного місяця впродовж не першого року лікування. А якщо це хіміорезистентний туберкульоз, то лікують його впродовж щонайменше 20 місяців.
— Вже 3 дні маємо температуру та кашель. Приїхали з села – хочемо дізнатись, що у нас та вилікуватись, – говорять наступні відвідувачі.
— Сходіть, будь ласка, зараз до кабінету центру первинної допомоги та зробіть тест на COVID-19, щоб я могла зрозуміти подальші дії. Якщо це COVID, треба лягати до стаціонару, – говорить Людмила Пилипівна. А мені пояснює – у них нема декларації з сімейним лікарем та, мабуть, хтось підказав прийти до Пилипівної, оскільки вона не відмовить.
? Майже на рівних поряд з лікаркою працює вірна помічниця – медична сестра Тетяна Вікторівна Голота. Коли Людмила в ковідному відділенні, по максимуму роботу кабінету фтизіатра вона бере на себе і викликає фтизіатра тільки в найбільш екстрених випадках. Тетяна дає скерування на аналізи, забирає результати, додає дані до системи електронної звітності та до особистих карток пацієнтів, готує і подає заявки на протитуберкульозні препарати на кожного хворого, а це з 4 районів — Миколаївського, Очаківського, Новоодеського та Березанського, телефонує до кожної медичної сестри, яка видає препарати, щоб з’ясувати як хворий приймає ліки, телефонує хворим, якщо він пропав, та ще багато-багато іншого. Без такої допомоги та підтримки лікарю ні за що не впоротись зі своїми обов’язками.
✈️ Людмила Пилипівна зараз живе з чоловіком удвох, — тому що дорослі доньки живуть в інших країнах. Анна в Сполучених Штатах з 6-річними онучками-близнюками Анастасією і Поліною. Олена – в Туреччині з 1-річним онуком Романчиком. А їй доводиться подорожувати поперемінно то до одних онуків, то до інших, поза тим — майже кожного дня спілкується з рідними по телефону.
❤️?? Від Людмили аж віє теплом, турботою та любов’ю, — якими вона наділяє своїх пацієнтів.

І знову поновлюємо знання щодо ВІЛ-інфекції.

І знову поновлюємо знання щодо ВІЛ-інфекції.
? Тренінг в рамках проекту HealthLink «Прискорення заходів з подолання ВІЛ в Україні» проводила з медичними працівниками КНП «Центр первинної медико санітарної допомоги №7» ММР тренер і супервізор Кочергіна Ірина.
? Програма побудована так, щоб якомога більше часу було приділено на відпрацювання технічних навиків тестування на ВІЛ і гепатит С швидкими тестами. Подальшу теоретичну частину, щодо знань з ВІЛ-інфекції/СНІДу, яку неможливо охопити одним тренінговим днем, учасники проходитиму на сесіях онлайн-супервізій на сайті supervision.org.ua, по закінченню якого отримають сертифікати.

Шануємо Максима Мануйлова

— На що жалієтесь? Присядьте будь ласка, – зустрічає мене на порозі свого кабінету молодий красивий лікар амбулаторії №2, КП «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Максим Олександрович Мануйлов Максим Мануйлов. Його щира та відверта усмішка одразу підкорює.
? Молода жінка завітала за направленням на щеплення для свого 6-річного сина.
— Сідайте, Валентино, давайте знімемо цю гарну патріотичну сорочку та послухаємо Віталіка. Хто ж тобі таку красу купляв?, – запитує лікар у хлопця. Після огляду дитини, видає направлення та, консультує маму.
“А тепер мене! У мене нещодавно з’явився набряк – ось подивіться! — та я не була давно у ендокринолога, а ще як судомою зводить праву гомілку!”, – говорить жіночка та бідкається, – “Що ж таке, – мені тільки 28 років, а я маю вже стільки болячок!”.
? Спокійно та впевнено вислуховує відвідувачку Максим Олександрович, оглядає та надає направлення на додаткові аналізи та до вузьких спеціалістів. – Потрібно все з’ясувати детальніше, тоді ми зможемо зрозуміти, що потрібно зробити, щоб ви почувались добре.
? Всі робітники кабінету працюють злагоджено, як єдиний організм. Вони навіть у Вайбер групі назвали себе «сім’я». Тоня та Оля – надійні помічниці, які іноді ще підказують лікарю, як треба поводитись з пацієнтом. Адже до кожного потрібен індивідуальний підхід. Тоня розповідає, що працює з Максимом Олександровичем вже 7 років і кращого лікаря не зустрічала.
? Максим пішов вчитися на лікаря слідом за старшим братом Геннадієм, який зараз працює сімейним терапевтом.
Максим любить грати на фортепіано та співати. Іноді, коли відчуває бажання, – іде до бібліотеки та пропонує заспівати, якщо вони не проти. І хоча зараз лікар не одружений, має чудового сина Арсенія, який, як більшість однолітків, захоплюється футболом, Ю-тюбом, Майн Крафтом.
? Я бажала б ще побачити цю чудову усмішку молодого лікаря.

ЩО ЗМОЖЕМО ДОДАТИ ДО СВОГО РЕЗЮМЕ

— Через рік кожен з Вас може додати до свого резюме, що був виконавцем самого крутого проекту з ВІЛ в Україні! А це тому що третина усіх нових випадків виявлення ВІЛ-інфекції кожного року було завдяки саме проекту Health Link. А друге тому, що у нас з’явилась комунікаційна стратегія і вона працює! – сказав наприкінці зустрічі піарників Максим Ровинский.
Я отримала багато нових ідей, гарних прикладів, позитива та впевненості від усіх присутніх до подальших дій.
І особисто мене це надихає на нові звершення у впроваджені наших послуг та підвищення іміджу організації.

ПОПОВНЮЄМО ЗНАННЯ ЩОДО ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ

📖 І знову поновлюємо знання щодо ВІЛ-інфекції.
📖 Тренінг в рамках проекту HealthLink «Прискорення заходів з подолання ВІЛ в Україні» проводила з медичними працівниками КНП «Центр первинної медико санітарної допомоги №7» ММР тренер і супервізор Кочергіна Ірина.
📖 Програма побудована так, щоб якомога більше часу було приділено на відпрацювання технічних навиків тестування на ВІЛ і гепатит С швидкими тестами. Подальшу теоретичну частину, щодо знань з ВІЛ-інфекції/СНІДу, яку неможливо охопити одним тренінговим днем, учасники проходитиму на сесіях онлайн-супервізій на сайті supervision.org.ua, по закінченню якого отримають сертифікати.

Шануємо Світлану Бічуч

👓— Потрібно направлення від Вас, тому що планую робити операцію з видалення катаракти, ось усі аналізи та медична картка — промовляє чоловік середнього віку, сідаючи у крісло. — Вже на п’ятницю записали на операцію.
👓— Присядьте! Чому там стоїте, коли разом прийшли? – говорить жінці лікарка сімейної амбулаторії №1 КНП ММР «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Світлана Василівна Бічуч. – Зараз переглянемо Ваші аналізи та історію. Ретельно оглядаючи чоловіка перевіряє тиск і легені, запитує про перебинтовану руку та з’ясовує ситуацію з артритом. – Усі аналізи майже в нормі, крім показника на лейкоцити. Ще є важливою консультація уролога. Але вже на п’ятницю записали Вас на операцію.
👓 -Давайте спочатку очі вилікуємо, а потім вже будемо інше лікувати, – говорить дружина пацієнта.
— Гаразд – це не є протипоказанням щодо видалення катаракти, так як це не дуже складна операція і швидко відновитесь за умови бережливого ставлення до себе. Але після одужання чекаю Вас у себе для отримання подальших консультацій.
«Я сьогодні не в ударі», – постійно повторює Світлана Василівна. І при цьому приділяє кожному відвідувачу багато уваги та все чітко пояснює: що відбувається в організмі, що варто робити, куди йти, та що буде далі.
Молода красива жінка на 24 неділі вагітності – наступна пацієнтка у лікарки.
— У мене кашель був сильний, але зараз вже легше. І була висока температура 2 дні тому — зараз в межах норми. Приймала препарати, які рекомендувала педіатр: оскільки я захворіла після своїх двох дітей. Аналіз на COVID-19 зробила – результат негативний, – пацієнтка простягає руку з документами, що засвідчують результат.
— Ось і гарно, що вже краще! А що саме приймали? – запитує Світлана Василівна, після чого проводить ретельний огляд пацієнтки та пояснює дію кожного препарату, що жінка приймала, і не тільки на пряму їх дію, а також дію на кожному місяці вагітності. Запевняє, що такі препарати навіть новонародженим дають.
— Ви молода, красива, здорова жінка, – тож швидко одужаєте. Але якщо підвищиться температура або відчуєте погіршення, не зволікайте звернутись до мене! Тому що запалення легенів як раз починається через неділю після ОРЗ. Одужуйте, ліки ще п’єте три дні та чекаю вас на наступному тижні.
📔 Світлана Василівна дуже різностороння людина – багато читає, любить дивитися історичні серіали, обожнює класичну музику – особливо Шопена, який її надихає на творчість та роботу. Привила любов до читання і своїй доньці та онуку,, для яких наша героїня наче дороговказ. А ще має улюбленця пуделя Топочку 🐩.
🌺 — Я записалась у групу любителів гортензій на фейсбуці, але вони мене дратують тому, що хваляться своїми неймовірними квітами, а мій кущ захворів. Але я його обов’язково вилікую! Зате у мене в цьому році так цвіла гліцинія, що всі люди проходили та шиї вивертали – так заглядались. Приходьте в гості, – звертається до мене, – мені багато є чим ще поділитись

ФОНДУ «ВИХІД» 18 РОКІВ

🎈🎉🎊Ми конкурентні…, ми привабливі…, ми цікаві… Нам тепер не лячно мати відношення…., бо ми вже дорослі…, нам не погрожує вагітна в 16… Фонду «Вихід» 18 років!!!
🍼18 — це початок дорослого життя, це прощання з дитинством. Тому сьогоднішнє свято ми вирішили відзначити так, як не робили ніколи, будучи дітьми. Ми запросили на свято не тільки тих, з ким працюємо зараз але і тих, хто був у її початківцем, хто робив історію фонду. Ми пустували, веселились і дражнили один одного, а ще голосно кричали: «З Днем народження, ВИХІД!» 🎆
Тепер у іменинника є свій паркан побажань – де кожен зміг написати на ньому своє побажання . Вільне місце ще залишилось… 😀 Нехай ці побажання здійсняться!
🚉18-річчя — це дуже важлива дата у житті кожного, особлива вона і в житті фонду. Це межа між дитинством і дорослим життям. Ми дорослі і наші вчинки, ставлення і наша відповідальність зараз значно серйозніша!