54031, Україна, Миколаїв, ПОТЬОМКІНСЬКА 16

bfvykhod@gmail.com

Шануємо Миколу Череповського

🌪 «В листопаді 2014 посадив свою хвору 86-річну маму в машину, взяв хоч якісь пожитки, та й давай тікати з рідного міста Ровеньки Луганський області, під обстрілами, об’їжджаючи ями від снарядів на дорозі….», — так згадує про свою подорож до Миколаєва лікар за покликанням Микола Іванович Череповський. Розказує тільки з виду спокійно, але відчувається і біль, і зрада, і довготривалий шок 😔.
🩺 «У дівчинки напевно низький гемоглобін, бо виглядає блідою. Вам обов’язково треба зробити додаткові аналізи крови. А її кардіограма свідчить, що серцю не вистачає кисню. Треба визначитись чому саме», — розповідає Микола Іванович мамі дівчинки, після проведення вимірювання тиску 🩺, перегляду аналізів та висновків спеціалістів. А жаліється дівчина-підліток на біль в серці, втому та слабкість. «А ви, мамуся, давайте їй їсти більше м’яса 🍗, риби 🐟, моркву 🥕та шоколад, побалуйте свою доньку!», — дає поради лікар.
🩺 Спокійно та впевнено веде прийом відвідувачів, повністю зосереджений на пацієнтові, його відчуттях та потребах. Жінці після онкологічної операції говорить, що гарно було б набрати трохи ваги. Заспокоює, що зараз всі показники добрі.
👩‍🦰 Заходить у справі інша медична сестра. «А що, фотографії в обнімку з медичними сестрами 👫 вам також підходять для сюжету?», — жартує лікар вперше за останню годину, і я розумію, що він і посміхатися вміє).
Перше чим обзавівся на новому місці в Миколаєві – це дача 🏡, куди вивозить свою маму, а сам знаходить куди прикласти фізичні зусилля. Хоча прибутку ніякого, але це місце, де можна побути на самоті, послухати птахів 🕊та просто відпочити.
Має жінку, двох дорослих доньок та 4 онуків, з якими гарно відпочив під час останньої відпустки в Трускавці, попиваючи корисну водичку та займаючись спортом. Доречи, здоровий спосіб життя для Миколи Івановича не пусті слова, а щоденна практика: басейн, тренажерний зал, командні ігри на свіжому повітрі, прогулянки….
⛪ А ще Микола Іванович вважає себе патріотом та релігійною ⛪ людиною: «Коли мені треба доїхати до рідної Луганщини та продати нерухомість, я молюсь і мені Всевишній дає покупців та більш-менш спокійний проїзд до Ровеньків».
Такому лікарю, який сам майже не хворіє, та якому Всевишній дає все необхідне, дійсно можна довірити своє здоров’я.

Шануємо Олену Нестерук

🏄‍♀ «Вашому хлопчику погано!». Після цих слів лікар блискавкою вилітає 🛫 з кабінету, та поки я слідом вискочила в коридор — її вже й слід прохолов. У хлопця зблідло обличчя 😵, руки трусяться. Лікар швидко дає нашатир, водою 💦 миє обличчя і хлопець приходить до тями. Така швидка допомога надана миттєво Оленою Павлівною Нестерюк, Елена Нестерюк (Elena Ovsyanik) сімейним лікарем амбулаторії №1 КНП ММР «Центру первинної медико-санітарної допомоги №7».
🏄‍♀ Цей молодий 19-річний чоловік 👦 прийшов за медичною довідкою для вищого учбового закладу. Лікарка призначила йому всі необхідні аналізи та консультації спеціалістів, перевірила щеплення. «У Вас не вистачає тільки одного, яке проводиться у 16 років. Готові зараз зробити це щеплення? Тоді підписуємо згоду, проводимо огляд та медична сестра 🧑‍⚕ вас проведе до маніпуляційного кабінету», – розповіла лікарка хлопцю. Така спокійна з виду, але завжди готова до екстремальних ситуацій 🏄‍♀.
🏄‍♀ А поруч з Оленою Павлівною знаходиться інша молода лікарка-інтерн 🧑‍⚕, яка намагається у все вникнути, все зрозуміти, допомогти де можливо. Хоч це й додаткове навантаження на лікаря, але вона з особливим розумінням та турботою відноситься до навчання своєї колеги.
🏄‍♀Наступний відвідувач жаліється на сильний біль в суглобах. Олена Павлівна призначає аналізи і просить зробити ревмопроби та знімки кісток для покращення встановлення діагнозу. Пояснює, що далі, в залежності від висновку аналізів, додатково потрібна консультація або ревматолога, або травматолога. Та запрошує знов на прийом з результатами.
📖 «Я проводила школу здоров’я для громадян Корабельного району на волонтерських засадах до початку карантину. Готувала презентації та в нашій актовій залі проводила заняття. Деякі теми пропонували самі пацієнти. Мені це цікаво та, сподіваюся, корисно для людей», — говорить про себе лікар.
🏄‍♀ Олена дуже різностороння людина. Любить активний відпочинок. Цього літа прогулювалася на байдарках по плавням Дніпра та займалась рафтингом на Південному Бузі. У вільний час вона читає книжки 📖 – зараз це «Шантарам». А ще любить готувати, наприклад, м’ясо 🥩 по-французьки .
🏄‍♀ З роботи Олені Павлівні потрібно піти своєчасно, щоб забрати доньку Аннушку 👩‍👧 з дитячого садочка 🎠, та по дорозі вивчити з нею віршик:
🌄 Сонце заходить, гори чорніють,
🐦 Пташечка тихне, поле німіє…

Шануємо Олександру Соркіну

🌹 «Я закінчила Дніпровський медичний університет за спеціальністю педіатрія. Проте держава вирішила, що країні потрібні сімейні лікарі, і мене направили в інтернатуру, як сімейного лікаря до Центру первинної медико-санітарної допомоги Миколаївського району. Я тут працюю рік після навчання як сімейник, але діти для мене завжди в пріоритеті. У мене діти і доросли — 1851 декларацій. Я отримую тут дуже багатий досвід роботи», — розповідає про себе Олександра Анатоліївна Соркіна.
🌹 Лікарка чарівно виглядає у своєму малиновому одязі на фоні рожевих троянд 🌹🌹 🌹та блискіток, яких так полюбляють торкатись дітлахи 👧🧒👦.
«Працюю як по запису на прийом, так і в порядку черги. Я не можу відмовити людям, коли вони приїжджають за 30 кілометрів звідси зі своїми проблемами. Я нікому не відмовляю. Але намагаюсь будувати дисципліну, щоб все ж таки записувались на прийом заздалегідь», — говорить лікарка Олександра.
🌹 Заходить молода мама з дівчинкою 👶на руках, каже: «Температура у доньки вже 5 днів і не падає. Викликали швидку 🚑, вони виписали ось ці ліки 💊, але вони не допомагають. Доня нічого не їсть, квола зовсім. Не знаю що робити». Дівчинка починає хникати. «Не треба плакунькати маленька, — говорить лагідно лікарка, — я тебе не торкаюсь, я тільки поговорю з твоєю мамою, дати тобі іграшку? ⛵». А мамі спокійно, але впевнено каже: «Що ж ви стільки часу не приїжджали? Ви дзвонили мені ще 3 дні тому, я вам сказала приїхати до мене. Зараз я вимушена вже направити вас до стаціонару для проходження повного обстеження та лікування. Погляньте – дитинці ще немає 2 років, а вона така кволенька, температура не падає цілих 5 днів, пігулками тут не обійдешся». Далі готує необхідні направлення.
🌹 У вільний час Олександра любить з подругами потеревенити десь у кафешці 🏩, поки чоловік по справах в іншому місті. З тугою згадує улюблений Крим, в якому починала навчання на медика, та досі вважає його нашим!
Мріє Олександра про своє власне житло 🏠, яке зараз з чоловіком шукають. «Це обов’язково має бути сталінка, з високими стелями. Я хоч сама маленька, але мені потрібна компенсація – багато простору. Та й чоловік в мене високий», — жартує дівчина.
І у такої рожевої красуні 🌹 обов’язково все буде так, як мріє. І навіть Крим також буде нашим!

Шануємо Ксенію Шаталіну

🎯 Нарешті я побачила, як лікар запропонувала комусь пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію швидкими тестами. Цим лікарем стала Ксенія Андріївна Шаталіна Ксения Шаталина (Ksenia Shatalina), яка працює у сімейній амбулаторії №4 Миколаївського Центру первинної медико-санітарної допомоги №1.
🎯 Коли я прийшла спілкуватись з Ксенією Андріївною, застала наступний діалог:
— Призначте мені крапельниці, — одразу просить 56-річна відвідувачка у лікаря. – Мені два роки тому призначали – і мені було добре! Її картки в реєстратурі зараз немає, флюорографічне обстеження не проходила.
—Давайте почнемо з того як ви себе почуваєте – у вас є температура, задишка, втома, біль, важке дихання 😰? … Можливо ви курите?, — починає розбиратись Ксенія.
—Так, я курю, у мене є задишка та втомлююсь дуже, — жаліється пацієнтка.
—Я Вам пропоную пройти всі обстеження. Ми з вами два роки тому заключили декларацію і після цього більше не бачились. Тому давайте зробимо аналіз крові, сечі, зробимо кардіограму прямо зараз у шостому кабінеті, пройдете консультацію фтизіатра. Також я пропоную вам пройти тестування на гепатит С, ВІЛ-інфекцію — безкоштовно та швидко, — говорить Ксенія Андріївна.
—Гаразд, я згодна, але куди вже мені в моєму віці здавати тест на ВІЛ… навіщо воно мені?.
—Це потрібно для розуміння повної картини вашого стану і для подальшого лікування, — говорить лікар безапеляційно.
🎯 Ось як роблять професіонали консультування!
Наступні пацієнти — сімейна пара з бронхітом — і лікарка одразу запитує: «Може щось спровокувало ваше захворювання, наприклад, кондиціонер?». «Так, я саме заснув під кондиціонером, а прокинувся, вся спина як з холодильнику, одразу і почалось….»,— говорить чоловік поважного віку. Після прослуховування та вимірювання тиску, Ксенія призначає ліки 💊 та запитує, що з потрібного вже є у людей, щоб не витрачали зайві гроші. Рекомендує чоловіку зменшити кількість сигарет на добу для скорішого одужання. Після виконання порад, запрошує обов’язково з’явитись через 5 днів.
🎯 Прийшла лікарка до амбулаторії вперше у 14-тому році, коли переїхала з Горлівки Донецької області. До Миколаєва втікли 🏃‍♀🏃🏃‍♂ від війни всією родиною – чоловіком, донькою та сином. Сумує Ксенія особливо за співом 🎼 — в Горлівці багато було репетиції та виступів 🎭.
🎯 «Спочатку колеги думали, що я поїду звідси, а я залишилась та планую і далі тут працювати! Я організувала свою роботу – зараз люди спокійно чекають в черзі поки їх покличуть – вибудувала дисципліну серед пацієнтів. Постійно навчаюсь, маю багато різних сертифікатів. Планую пройти додаткове навчання по роботі на апараті УЗД. А ще я хочу придбати у майбутньому УЗД апарат та самій проводити необхідні обстеження, а не посилати людей кудись. Я вірю в майбутнє, в медичну реформу. Колись все стане на свої місця та все буде добре!», — говорить Ксенія Андріївна.
🎯 А мені після цих слів залишається тільки сказати «Амінь»!

Шануємо Тетяну Куденко

🧚‍♀ Я пам’ятаю її ще зі школи, коли вона приходила до нас у двір відвідати когось хворого. Завжди із зачіскою, на каблучках 👠, і вся така … 🧚‍♀Ніколи не пройде повз, завжди поцікавиться у всіх у дворі про самопочуття та як справи», — згадує колега сімейного лікаря амбулаторії №1 КНП ММР «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Тетяни Сергіївни Tata Kudenko.
🧚‍♀«41 рік стажу роботи лікарем-терапевтом, а зараз — сімейником. І все на одному місці роботи! Коли мене в 25 років призначили завідуючою амбулаторією, я думала — невже я така стара?», — говорить посміхаючись 😉 про себе Тетяна Сергіївна.
🛋 В кабінеті затишний диванчик, а навпроти 2 великих акваріума з барвистими рибками 🐠🐡🐟, за якими так спокійно спостерігати та медитувати. На диванчику полюбляють присісти, відпочити та набратись позитиву співробітники не тільки амбулаторії, а і всього центру.
В кабінеті лікарка майже ніколи не залишається на самоті – завжди або пацієнти, або співробітники, або відвідувачі.
🧚‍♀ «Я все про тебе згадувала, Катю, як ти здала той тест на термо ….. коли в тебе підвищується температура від хвилювання!» — говорить Тетяна Сергіївна дівчинці, яка прийшла з мамою для отримання медичної довідки для університету. Лікар цікавиться до якого саме університету 🏢 дівчина вступила, запитує про брата, виписує список направлень на обов’язкові обстеження та консультації, надає адреси де все це необхідно пройти, а потім окремо консультує маму дівчинки.
🧚‍♀ Під час перебування в кабінеті тільки і чуєш — COVID, COVID. Спочатку розмови та розслідування щодо пацієнта, у якого виявився позитивний результат на коронавірус. А декларації у нього немає, тому Тетяна Сергіївна проводить консультацію по телефону ☎ самого хворого, пропонує укласти угоду з лікарем та зробити дослідження його дівчині. Потім консультування хворої сім’ї – все детально розпитає — про стан, температуру 🌡, прийом ліків, пояснює, як звичайно поводить себе організм при цій хворобі, дає поради.
🧚‍♀ В перерві між активною роботою,Тетяна Сергіївна із захватом розказує та показує на мобілці своїх онучок-близнючок Таню та Олю, з якими чудово провела відпустку.
🧀 А ще я точно знаю, що ця людина вміє смакувати життя – в прогулянці, в спілкуванні, в роботі, на дачної ділянці, в шопінгу, їжі,… Тому що саме вона навчила мене любити сир камамбер 🧀, коли ми вперше разом відвідали тренінг в рамках проекту HealthLink. Та не абиякий сир, а тільки конкретної марки! А коли людина так смакує життя – в неї самої, та у всіх поруч з нею, все буде добре.