54031, Україна, Миколаїв, ПОТЬОМКІНСЬКА 16

bfvykhod@gmail.com

Шануємо Любов Дудлу

❤️ «Я люблю свою работу
Я приду сюда в субботу»…
🏃‍♀️ Так мимохідь скоромовкою говорить про свою роботу завідуюча денним стаціонаром КНП ММР «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Любов Богданівна Дудла Любовь Дудла.
— Мене мій сімейний лікар направив до Вас, – говорить відвідувачка. — Але спочатку вона мене направила в обласну лікарню. Мені там запропонували лягти, але я відмовилась. Тому що у мене дома собачка, яку нікому годувати.
— Зрозуміло. Давайте все з початку. З чим ви звернулись до сімейного лікаря?
— Мені на роботі стало погано і я відпросилась у директриси.
— Як саме стало погано, що ви відчули? Вас нудило, голова йшла обертом? ….
— Ні, не нудило, а просто сильно боліла голова та права рука заніміла і я нічого нею не могла робити.
— Так, пишемо – головний біль, порушення руху правої руки…
❤️ Лікар робить призначення, запрошує до денного стаціонару, для отримання маніпуляцій, і додає – «Будьте обережні зараз, не навантажуйтесь та полюбіть себе».
🏃‍♀️ Пробігаючи по коридору до палати з хворими Любов Богданівна просить медичну сестру: «Настю, будь ласка, зробіть чаю з бутербродами 🍔 для пацієнтки, а то людина голодна і ми не можемо її в такому стані капати».
🐍 На вході в ординаторську завжди підпирає відкриті двері статуетка кобри. «Вона нас оберігає», — реагує на моє німе запитання Любов Богданівна.
«Коли тут була лікарня, люди себе відчували краще ніж вдома», — з очима повними сліз згадує лікарка. — «Так, пам’ятаю, одного разу виписую жінку поважного віку додому, а вона мене просить залишить її до наступного дня, щоб прийняти зранку душ, бо в неї такого нема».
❤️ Бачачи наповнені сльозами очі Любов Богданівни, згадую, як її чоловік Іван Дмитрович колись з тремтінням в голосі говорив: «Я не очікував що це буде так зворушливо», коли наш Миколаївський місцевий благодійний фонд «Вихід» вперше відкривав Фотовиставку «Шануємо лікарів» (ось як це було — https://bit.ly/3xSczSu) минулого року.
40 років лікувальної практики, 25 з яких у Снігурівській центральній районній лікарні, і тільки останні 4 роки Любов Богданівна працює тут, у Миколаєві. А живуть вони з чоловіком зараз в гуртожитку для медичних працівників, і задоволені своїми 23 квадратними метрами однокімнатної квартири.
❤️ З гордістю Людмила Богданівна говорить про сина Дмитра – таракального хірурга, який зараз працює у центральному військовому госпіталі Києва. А ще моя героїня дуже товариська людина та любить писати шаради для привітання колег.
❤️ І не зважаючи на те, що Любов Богданівна часом незадоволена тим, як вона виходить на фото, я бачу найкрасивішу людину як ззовні, так і внутрішньо. Та в підтвердження своїх відчуттів, я бачу як її обожнюють колеги та пацієнти!

Шануємо Олександра Нечаєва

🪂 «Думаю, що пацієнти мене обирають як лікаря тому, що я вмію спілкуватись з людьми. Завжди вислухаю, навіть якщо людина не може сформулювати свої думки та почуття, допоможу визначитись. Я не поділяю людей на гарних чи негарних, багатих чи бідних, з освітою чи без — я готовий допомогти тим, хто звертається до мене та поділитися знаннями, вміннями якими сам володію», — говорить про себе Александр Нечаев, лікар амбулаторії №3, КП «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» .
— Ось мої аналізи та висновки спеціалістів, які я привезла з Миколаєва. Я думала, що у мене проблеми з нирками, а це мені хребет дає такі реакції. Хірург в Миколаєві мені сказав на операцію. Та ніколи! Інші говорять, що аналіз безкоштовний, а коли приходиш, то з’ясовується, що треба платити півтори тисячі за якісь матеріали. Навіщо мені таке! …. – розповідає балакуча жінка поважного віку.
— А як ви зараз себе почуваєте? Яка температура? – запитує лікар
— А хто там її міряв…
— Давайте зараз виміряємо, — спочатку міряє температуру електронним прибором Олександр Володимирович, але потім дає звичайний градусник, бо відвідувачка не дуже довіряє сучасним приладам. Потім вимірює пульс і тиск.
🪂 Так, не поспішаючи, веде прийом лікар та надає поради між нечастими паузами пацієнтки. Рекомендує зробити додаткові безкоштовні обстеження, щоб отримати направлення на безкоштовні процедури до водолікарні. Пропонує також приходити до спеціально обладнаного залу в амбулаторії для проходження лікувальної гімнастики. Та найголовніше — лікар дійсно вислуховує відвідувачку, а вона задоволена і вдячна залишає кабінет до наступної зустрічі.
Олександр родом з Арбузинки Миколаївської області і все життя мріяв допомагати людям. Зараз, після закінчення Дніпровської медичної академії, вже рік працює в Вознесенську. Має 1585 пацієнтів по деклараціях, серед яких є і люди, які живуть з ВІЛ. Пишається, що працює саме сімейним лікарем, тому що такий лікар знає людину цілком та може краще допомогти кожному.
🪂 Молодий лікар Олександр (ще не одружений) є дуже різносторонньою людиною – грає, імпровізує на різних музичних інструментах, які сам виготовляє , займається йогой, подорожує на велосипеді по околицях Вознесенська з його чудовими краєвидами, допомагає в проведенні акцій по місту та закладу, любить екстрим…
🪂 Але у Олександра за роботою небагато друзів у місті. Тому бажаємо йому знайти справжніх друзів в житті та створити щасливу родину)

ВИ НАМ ДУЖЕ СПОДОБАЛИСЬ, А МИ ВАМ?

😃 Ви нам дуже сподобались, а ми Вам? – каже наприкінці зустрічі Віталій Каранда директор з програм і проектів БО «100% Життя». А ми Вас давно любимо, тому що багато років знайомі з Дмитром Шерембеєм Dima Sherembei- голова Координаційної ради БО «100% Життя», та нещодавно познайомились Оксаною Киричок — провідним фахівцем БО «100% Життя».
😃 Неочікувано для нас і в то й же час дуже приємно бачити в офісі фонду настільки представницьких людей
Шановні гості цікавились реалізацією проекту Health Link та іншими програмами фонду – виконанням індикаторів, бюджетами, стосунками з медичними закладами та іншими неурядовими організаціями. Все конкретно та зрозуміло глибоке володіння проблемами як проекту так і регіональних особливостей.
Сподіваємось, що враження, які ми залишили у шановних гостей, будуть мати гарні наслідки. Елена Горячева Галина Высоцкая

Шануємо Ольгу Фоменко

🌈 Великий, просторий кабінет з двома світлими вікнами, фігурний зручний стіл на 2 особи з корисними поличками, сучасне обладнання, на підвіконнях орхідеї та інші гарні квіти. Так зустрічає своїх, вже майже рідних, пацієнтів лікарка КП «Вознесенський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ольга Миколаївна Фоменко Оля Фоменко.
— Протягом дня Оленка часто кашляє? Що давали? – запитує лікарка у молодої мами дівчинки.
— Вдень не дуже, але вранці багато кашляє.,. Давали ліки, які ви призначили. Спочатку вони добре допомагали, але потім не помічала.
— Так ще продовжуємо давати ті ж самі ліки – після огляду дівчинки говорить лікар. А с понеділка вже можна до садочка відправляти. Та пам’ятайте, зараз ми працюємо по іншому графіку. До 10 ранку приймаю людей з температурою, екстрених. А з 10 години треба записуватись у реєстратурі та приходити на свій час, щоб уникнути скупчення людей в коридорі.
— Гострий тонзиліт – пишемо у довідці, говорить Ольга Миколаївна своїй помічниці – медичній сестрі.
— Як там старша? Як тато? – запитує ще лікарка у пацієнтки. Та не ховайте довідку — вам ще потрібно поставити печатку в реєстратурі.
Заглядає чоловік та запитує чи можна з лікарем підписати декларацію.
— Вибачте, будь ласка, — відповідає сором’язливо лікарка. и маємо вже повну норму підписаних декларацій. Зверніться до 3 амбулаторії, там ще є вільні місця. Амбулаторія знаходиться біля танку.
🌈 Ольга народилась у Хмельницькому, та ніколи не думала, що Вознесенськ стане їй другим рідним містом, коли ще в дитинстві часто їздила на автобусі – Хмельницький – Вознесенськ. Після закінчення медичного училища поступила до Одеського медичного університету, а починаючи з 3 курсу працювала медсестрою в реанімаційному відділенні, де отримала дуже багато досвіду. З теплотою згадує старшу медичну сестру Ірину Аронівну, яка опікувалась студентами, та навчала медичним життєвим мудростям.
🌈 Ольга має чудову родину. Кожного вечора чекає мамусю з роботи їх 5-річна донечка Варвара. Недавно дівчата сумісно подорожували до міста Хмельницького, де проживають батьки нашої героїні, за якими вона дуже скучає.
🌺 Ольга Миколаївна любить квіти, особливо екзотичні – орхідеї, антуріум… І я розумію, що саме доглядання квітів – спосіб для Ольги зняти напругу та зменшити «вигорання» від нелегкої роботи. Тому бажаємо цьому квітучому лікарю моря квітів 🌺🌺🌺 навколо!